Thomas Rogne nowym piłkarzem Lecha!

Thomas Rogne nowym piłkarzem Lecha!

01.08.2017; 12:03
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: lechpoznan.pl | Foto: LN

 

Lech Poznań zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami zakontraktował nowego zawodnika. 4-letnią umowę z Kolejorzem podpisał Thomas Rogne grający ostatnio w szwedzkim IFK Goteborg.

W polskich mediach już pewien czas temu mówiło się o transferze Thomasa Rogne do Lecha Poznań. Środkowy obrońca pomyślnie przeszedł testy medyczne, dzięki czemu związał się 4-letnim kontraktem z Kolejorzem. Umowa wejdzie w życie 1 stycznia, ponieważ piłkarz jest obecnie graczem IFK Goteborg.

 

27-letni Norweg jest wychowankiem Stabaek IF, skąd w styczniu 2010 roku został sprzedany do Celtiku Glasgow. Trzy lata później trafił do angielskiego Wigan, a od marca 2015 roku jest związany umową ze wspominanym Goteborgiem. W obecnym sezonie zagrał w piętnastu meczach ligi szwedzkiej, notując w nich dwie asysty. Łącznie w barwach szwedzkiego klubu zagrał w 75 meczach, a jego dorobek to 3 gole i 3 asysty.

Nieźle wygląda również dorobek w Celtiku Glasgow. Thomas Rogne wystąpił bowiem w sześćdziesięciu pięciu meczach, strzelając w nich trzy gole i notując jedną asystę.

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS