Urban: Jestem bardzo rozczarowany!

Urban: Jestem bardzo rozczarowany!

01.09.2016; 16:05
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: polsatsport.pl | Foto: LN/RoG

 

- Jestem bardzo rozczarowany i nie kryję się z tym. Uważam, że zarząd Lecha zbyt pochopnie dokonał zmiany na stanowisku trenera - powiedział trener Jan Urban w rozmowie z dziennikarzem portalu internetowego polsatsport.pl.

Działacze Lecha Poznań w poniedziałek spotkali się z trenerem Janem Urbanem informując o zwolnieniu jego osoby z funkcji szkoleniowca pierwszego zespołu. - Wraz z moim sztabem udowodniłem, że potrafimy radzić sobie w trudnych, kryzysowych sytuacjach. W momencie, gdy przejmowałem poznański zespół sytuacja była jeszcze trudniejsza. Wówczas wyciągnęliśmy drużynę z dołka i odbiliśmy się od samego dna. Jestem przekonany, że teraz byłoby tak samo. Wyszlibyśmy z kryzysu obronną ręką - przyznał były opiekun lechitów.

 

Tymczasem dzień później na konferencji prasowej ogłoszono, że nowym trenerem Lecha zostanie Nenad Bjelica. - W przerwie na reprezentacyjne mecze mielibyśmy czas, żeby spokojnie popracować i myślę, że byłoby zdecydowanie lepiej. Niestety nie będzie mi dane przekonać się o tym - przyznał polski szkoleniowiec.

Jan Urban

Jan Urban nie ukrywa, że już wcześniej czuł, że może dojść do zmiany na stanowisku pierwszego trenera Kolejorza. - Już praktycznie po czwartej kolejce, czyli po meczu z Koroną w Kielcach (porażka 1:4 – przyp. red.) czułem, że może dojść do takiej sytuacji. Chociaż z drugiej strony miałem nadzieję, że władze "Kolejorza" nie będą działać pod wpływem impulsu. Nie chcieli dłużej czekać na konkretne wyniki, choć moim zdaniem były one kwestią czasu. Została podjęta decyzja niekorzystna  dla mnie, na którą nie miałem żadnego wpływu - podsumował. Całą rozmowę z trenerem Janem Urbanem przeczytacie na stronie internetowej polsatsport.pl.

Komentarze: (6):
  • Bochen@ Nie sądzę by Franz miał lepszą ofensywę niż obecnie. Pamiętam pierwszy sezon jego pracy, Reiss, Zając, Wilk, na PO grał Quinteros, a graliśmy pięknie ofensywnie, wiadomo w Intertoto to nie poszaleliśmy, ale to i tak był sezon na straty w pucharach. Lepsza to może i była, ale obrona z Bosackim i Wasylem.

  • Tylko pamiętaj że Smuda miał niezłą ekipę ofensywną a teraz...

  • ofensywa za Smudy to było coś można było przegrywać 0-2 a i tak była szansa na zwycięstwo a u Rumaka i Urbana przy 0-1 można było przełączyć na Ranczo albo Brzydule

  • Urban za Hasiego! W końcu Koralik twierdzi, że to najlepszy trener w Polsce.

  • A co mu pozostaje ? Gdzie chłop teraz robotę znajdzie ?

  • Janek. gdyby było więcej ofensywy a nie tiki-taka pomiędzy obrońcami i defensywnymi pomocnikami (panami TT), na pewno byś jeszcze trochę popracował z Lechem. Po prostu zamordowałeś ofensywną grę Kolejorza. A to wystarczyło kibicom i właścicielowi.

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS