Ważne zwycięstwo! Termalica 0-3 Lech

07.05.2017; 12:51
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Piłkarze Lecha Poznań w wyjazdowym spotkaniu 32. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrali 3-0 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.  Bramki dla Kolejorza zdobywali Mihai Radut, Radosław Majewski i Putiwcew, który pokonał własnego bramkarza.

Lech Poznań objął prowadzenie już po upływie piętnasty minut, kiedy piłka po wybiciu przez Matusa Putnocky'ego trafiła pod nogi Mihaiła Raduta. Rumun przebiegł z nią kilka metrów, a następnie płaskim strzałem przy słupku pokonał interweniującego Trelę. Chwilę później Kolejorz powinien zdobyć drugą bramkę, aczkolwiek Maciej Wilusz spudłował po dobrej centrze wspominanego Raduta.

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego strzału Samuela Stefanika, aczkolwiek piłka poszybowała tuż obok słupka. W odpowiedzi groźnie z rzutu wolnego uderzał Volodymyr Kostevych, aczkolwiek Dariusz Trela zdołał sparować futbolówkę do boku. Podopieczni trenera Nenada Bjelicy powiększyli przewagę w 70. minucie - po centrze Raduta niefortunnie interweniował Putiwcew, który pokonał własnego bramkarza. Kilka chwil później Kolejorz prowadził już 3-0. Trela odbił piłkę po strzale Tomczyka, a dobitka Radosława Majewskiego okazała się skuteczna.

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 0-3 (0-1) LECH POZNAŃ