Wiara Legendom

Wiara Legendom

24.03.2017; 08:13
Dodał: Łukasz Przybyła | Źródło: własne | Foto: LN

 

Zapewne wszyscy dobrze znają akcję kiboli poznańskiego Lecha "Wiara Powstańcom". Teraz dołącza do niej bardzo podobna - "Wiara Legendom".

 

"Wiara Legendom" to akcja Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań wraz z Grupami Kibicowskimi Kolejorza. Jej idea jest bardzo prosta i piękna - kibole postanowili zebrać środki na renowację grobów oraz ewentualne postawienie całych nowych nagrobków ludziom, którzy zasłużyli się w 95-letniej historii Dumy Wielkopolski. Akcja ma trwać co najmniej do setnej rocznicy klubu. Na tę chwilę zostało już wyselekcjonowanych kilkadziesiąt miejsc, którymi należy się zająć.

KIBICE/wiaralegendom.jpg

Poniżej przedstawiamy komunikat prezesa SKLP, Radosława Majchrzaka, który został udostępniony na forum fanatyków Lecha:

"Wiara Legendom to wspólny projekt Grup Kibicowskich, realizowany przez SKLP. 
Jesteśmy Dumni z Tradycji i Historii, którą tworzyli przez lata piłkarze, trenerzy, kibice i osoby zarządzające Klubem. Naszym obowiązkiem jest pamięć o tych wszystkich, którzy przez ostatnie 95 lat tworzyli Rodzinę Kolejorza!
Startujemy na 95-te urodziny Lecha Poznań i przez najbliższe pięć lat, do 100-tnej rocznicy powstania naszego ukochanego Klubu będziemy chcieli odnowić, upiększyć, a tam gdzie będzie trzeba postawić na nowo nagrobek Legendom Kolejorza.
Mamy już kilkadziesiąt miejsc, gdzie są pochowani Lechici i rozpoczęliśmy pierwsze rozmowy z rodzinami i prace nad projektami nagrobków czy tabliczek upamiętniających tych, dzięki którym nasi dziadkowie, ojcowie, całe nasze rodziny i my sami pojawiliśmy się pierwszy raz na boisku przy Grzybowej, na Dębcu, na Wildzie i przy Bułgarskiej.
Zaczynamy w dniu 95-tych Urodzin Kolejorza. Zapraszamy Was wszystkich do wsparcia tego projektu, tej akcji. Pokażmy wszystkim, że Lech to Wielka rodzina od pokoleń i na całe następne. Niech zwycięża LECH, Wielki KOLEJORZ KKS! 

Zapraszamy do wsparcia tego projektu wszystkich kibiców, prywatnie jak i zawodowo.
Jeśli kogoś nie będzie na meczu a chciałby pomóc to można dokonać wpłaty na konto SKLP:
38 12406524 1111 0010 57771501
z dopiskiem: "Wiara Legendom"
będziemy informować na bieżąco o wpłaconych kwotach i realizowanych działaniach.
W górę serca!"

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS