WL Liga: Ave Los Futboleiros

WL Liga: Ave Los Futboleiros

20.03.2013; 20:36
Dodał: RoG | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

 

Organizatorzy WL Ligi nie mają łatwo. Nic nie wyszło ze startu wiosennej edycji i to już dwukrotnie. Za oknami mróz, na boiskach otwartych spora warstwa śniegu, więc skupiamy się na dokończeniu walki w hali. A tutaj po mistrzostwo II WL Ligi sięgają Los Futboleiros, a na pierwszym froncie FC Štilić nie chce sięgać po brąz.

Ave Los Futboleiros. Transparent z takim właśnie napisem zawisł na balkonie Hali Sportowej ZSzOI nr na Starym Żegrzu. Były śpiewy i - a jakże - zielono-żółte konfetti sypiące się na głowy graczy nowego mistrza 2. ligi, a wkrótce beniaminka ligi pierwszej. Nim jednak nastąpiło świętowanie, piłkarze musieli jeszcze napocić się na boisku. Absolutna deklasacja - to jedyne słowa, które przychodzą na myśl, gdy ogląda się starcie dwóch zespołów walczących o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, w którym jeden zespół aplikuje aż dziesięć goli drugiemu, nie tracąc żadnego. To właśnie zielono-żółci zrobili z Volkswagenem-Odlewnią, nie pozostawiając cienia wątpliwości kto królował tej zimy na parkiecie 2. WL Ligi.

Puchar nie dla nich. Los Futboleiros serdecznie gratulujemy i czekamy na walkę z ich udziałem następnej zimy. A walka ta nie będzie łatwa, o czym zielono-żółci przekonali się już w ćwierćfinale Pucharu WL Ligi. Mecz z EW przyniósł mnóstwo emocji, a jego obraz zmieniał się jak w kalejdoskopie. Bez dwóch zdań, faworytem przed meczem byli zielono-żółci. EW nieoczekiwanie gra w grupie spadkowej i rzadko swoją postawą zachwyca. Jest jednak jedno "ale". "Pasy" do prawidłowego działania potrzebują adrenaliny. Mecze ligowe nie dostarczają jej tyle, co turnieje i mecze pucharowe. Tutaj porażka oznacza odpadnięcie z rozgrywek i za tydzień nie można już niczego naprawić. Tutaj kto przegra, ten odpada, a EW bardzo nie lubi przegrywać i jeszcze bardziej odpadać... Nie inaczej było tym razem. "Pasy" finezji LF przeciwstawiły swoją ambicję i walkę, a ich poświęcenie zostało nagrodzone w końcówce tego wyrównanego starcia. Minutę przed końcem winogrodzianie po koronkowej akcji zdobyli zwycięskiego gola ustalając wynik potyczki na 2:1.Drugim półfinalistą została ekipa Pobiedzików, która dość nieoczekiwanie wyraźnie ograła FC Štilicia. Ratajscy kibice mają ostatnio ciężkie tygodnie i choć byli pewniakami rozgrywek, jest wielce prawdopodobne, że obejdą się tej zimy smakiem.

Wyniki ćwierćfinałów Podium Pucharu Ligi:

Los Futboleiros 1:2 EW
bramki: Kaczmarek - Smura 2

FC Štilić 2:6 Pobiedziki
bramki: Jurga, Surowiec - Makowski p. 2, Korytowski 2, Szumski 2

FC Štilić odbiera sobie szansę na medal. Štilić na początku sezonu imponował. Końcówka rozgrywek przynosi jednak rozczarowania w ilości hurtowej. Brak zwycięstw w lidze i odpadnięcie z pucharu spowodowały, że wielce prawdopodobny staje się brak jakichkolwiek nowych trofeów w gablocie fanów z Rataj. Jeszcze przed tygodniem dawaliśmy im więcej szans na zdobycie brązowych medali niż Sekcji SSL. Teraz sytuacja się zmieniła. Štilić zremisował tylko z mocno osłabioną ekipą WM i kibicom z Suchego Lasu i Skórzewa do medalu brakuje tylko dwóch punktów, które muszą zdobyć w dwóch meczach. Przed Sekcją SSL jeszcze starcia z nowym-starym mistrzem i WM właśnie. FC Štilić poczynaniom rywali może się już tylko przyglądać, bo rozegrał wszystkie swoje mecze. Zgodnie z przewidywaniami - karty rozdają kibice z Wilczego Młyna. Wydaje się, że losy medalu rozstrzygną się właśnie w starciu WM z Sekcją SSL. Oczywiście jeśli ci ostatni nie wyciągnęli wniosków z ostatniego meczu z mistrzem, w którym doznali wysokiej porażki...

Wyniki 16. kolejki WL Ligi:

Pobiedziki 6:4 WM
bramki: Makowski P. 2, Makowski S., Korytowski, Szumski, Olejniczak - Kokociński, Kozłowski, Rychter, Stępa

FC Štilić 2:2 WM
bramki: Sas, Szerszeń K. - Rychter, Stępa

GieTeWu 7:3 Poznaniacy
bramki: Latosi 4, Gański, Kajzerski, Majchrzak - Kania 3, Ślisiński 2, Nowak

GieTeWu 6:2 EW
bramki: Latosi 4, Kajzerski, Majchrzak - Wyrwa, Knopczyński

Tabela I WL Ligi:

1 Wiara Lecha I 17 46
2 Sekcja Winogrady 18 43
3 FC Štilić
19 35
10 Lechita.net 17 22
12 GieTeWu
19 18
13 Wiara Lecha II 17 15
14 Piastowskie Miasto 19 4


 

 

 

 

 

 

 

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS