WL Liga: Klasyki nie zawiodły

20.01.2013; 11:27
Dodał: RoG | Źródło: własne|WL Liga | Foto: LN/RoG

Przed weekendowymi zmaganiami WL Ligi, zęby ostrzyliśmy sobie przede wszystkim na stracie gigantów obecnych rozgrywek - Sekcji Winogrady i pierwszej Wiary Lecha, ale i ostatni mecz ósmej kolejki, klasyk EW - Lechita.net, mimo licznych zmian w obu ekipach zapowiadał się jak zwykle emocjonująco. Nie zawiedliśmy się.

Na piłkarskie noże. Przed spotkaniem piłkarze Wiary Lecha długo schodzili się na parkiet hali na Starym Żegrzu testując cierpliwość arbitra. Winogrodzianie żartowali, że należy odnotować, iż rywale bali się wyjść na mecz, co - z przymrużeniem oka - odnotowujemy. Żarty skończyły się ułamek sekundy po tym, jak dźwięk rozpoczynającego starcie gwizdka sędziego ucichł w hali. Bez ceregieli z koła środkowego padł kąśliwy strzał, który sprawił niemałe problemy bramkarzowi Sekcji Winogrady. Trzydzieści sekund później golkiper WL uratował kolegów w sytuacji "sam na sam". Zaczęło się. Zaczęło się i to z wysokiego "c". Tradycyjnie to Wiara Lecha prowadziła grę i lepiej operowała piłką. Sekcja Winogrady przeciwstawiała się sporą ruchliwością i całym wachlarzem różnorodnych kontrataków. Błędy, które nie powinny zdarzać się graczom Wiary Lecha, niemal za każdym razem karane były stratą bramek. Do przerwy aż czterokrotnie trafiali kibole z Winograd, niebiesko-biali trafili tylko raz. Festiwal błędów z końcówki pierwszej odsłony wprowadził sporą nerwowość w szeregi Wiary Lecha. Głowy zagotowały się tak mocno, że wzajemne oskarżenia wypełniły także przerwę.

Po przerwie na boisku niepodzielnie panowali niebiesko-biali. Po wycofaniu bramkarza, osaczali rywali z chwili na chwilę coraz mocniej i mocniej. Budowali swoje ataki wolno, przypominając przy tym kota bawiącego się przyskrzynionym gryzoniem tuż przed egzekucją. Sekcja Winogrady broniła się z pełnym poświęceniem, emocje rosły i rosły. Wiara Lecha przybliżyła się do satysfakcjonującego jej piłkarzy wyniku, kiedy Sekcja wyprowadziła resztką sił swój ostatni kontrujący cios. 5:4 po meczu wyrównanym, zaciętym, w którym mieliśmy wszystko prócz złośliwości wobec rywali i kartek. Takie mecze są najlepszą reklamą rozgrywek WL Ligi.

Wyjście z cienia. Wspominaliśmy już o najlepszych ekipach drugiego frontu. W sobotę mogliśmy jednak sprawdzić jak drugoligowiec może powalczyć z czołową ekipą ligi pierwszej. Doskonałe dla oka są widowiska z udziałem Los Futboleiros. Gracja, lekkość, pomysłowość i zaawansowanie techniczne przywodzą na myśl południowców. W miniony weekend Los Futboleiros tylko przez moment prowadził wyrównaną grę ze Śródeją. Potem ekspres przyspieszył, by dokonać dzieła zniszczenia. Gracze w zielono-żółtych strojach zdobyli aż 15 goli w czasie 24 minut, nie dając rywalom szans.

Już pół godziny po tym wyczynie ograli w II rundzie Pucharu WL Ligi innego drugoligowca, PWW 4:1. W III rundzie los postawił przed Los Futboleiros bardzo ciężkie zadania. Oto absolutny beniaminek rozgrywek musiał stanąć w szranki z panującym mistrzem i najbardziej doświadczoną drużyną ligi - ekipą Wiary Lecha I. Los Futboleiros wygrali pewnie 3:1 i z drugoligowego odmętu wypłynęli na szerokie pucharowe wody. Awansując do ćwierćfinału Pucharu WL Ligi i pokonując Wiarę Lecha dali rywalom wyraźny sygnał i wyszli z cienia przestając być ekipą anonimową.

Stary klasyk nie rdzewieje. Mecze z udziałem Lechity i EW zawsze budzą emocje. NIeważne są składy, nieważne kontuzje. Niekoniecznie zdyscyplinowane taktycznie drużyny pozostawiają serce na boisku i to właśnie sprawia, że ten stary jak liga klasyk wciąż budzi emocje. Dość powiedzieć, że jeden z piłkarzy Lechity.net tak chciał wziąć udział w meczu, że postanowił zdjąć gips z dłoni, by wypełnić wymóg sędziego, a przede wszystkim wzmocnić mocno osłabiony zespół. Lechitowcy przyjechali bez bramkarza, ale zupełnie nie przeszkadzało im to w pierwszej połowie, w której zdobywali gole zmuszając rywali do pogoni za wynikiem. Cios za cios, wet za wet i do przerwy remis 3:3.

Po przerwie, nie wiedzieć czemu, Lechita poprzestawiał szyki i zaczął się pokaz EW. Składne akcje "Pasów", spokój rosnący wraz z wynikiem i nerwowość w szeregach "lechitowców". Wreszcie można było orzec, że już po meczu. Jednak Lechita przegrywając 3:7 się przebudził i zdobył jeszcze dwa gole wlewając w siebie i sympatyków wiarę. Zapamiętale atakując zapomniał jednak o obronie i w ostatniej akcji meczu napastnik EW mijał jak tyczki rozpaczliwie wracających i starających się mu przeszkodzić graczy Lechity, na końcu ograł także pełniącego obowiązki bramkarza i wmaszerował do bramki. Bez wątpienia akcja meczu i jedna z najładniejszych tego sezonu. Po pełnym ułańskiej fantazji zwariowanym meczu EW ograło Lechitę.net 8:5.

Swój drugi mecz tego dnia Lechita pewnie wygrał, zaś EW dość niespodziewanie uległo WM. Największym zwycięzcą dnia została Sekcja Winogrady, która po dwóch zwycięstwach lideruje I lidze. Cztery punkty skasowali gracze LP-G Fans, trzy Pobiedziki, a tylko z punktem halę opuścili zawodnicy drugiej Wiary Lecha.

Sekcja Winogrady 5:4 Wiara Lecha I
bramki: Kania, Oleszak, Piestrzyński, Siejek, Ślisiński - Tabiszewski 2, Adamski 2

bramki: Tabiszewski - Jedzina, Walczyk, Kaczmarek

Puchary rozdane. Prócz walki na boisku, sobota zostanie zapamiętana także z powodu rozdania nagród za jesienną edycję WL Ligi, które odbyło się tradycyjnie już w pubie Fort Colomb. Gościem specjalnym imprezy był pan Józef Djaczenko, znany publicysta i kibic Kolejorza.

Podwójną koronę zgarnęli piłkarze Sekcji SSL, którzy zdobyli Puchar WL Ligi i mistrzostwo, a także wyróżnienia indywidualne dla najlepszych piłkarzy tych rozgrywek. Wiara Lecha zdobyła srebrne medale I WL Ligi, ale także aż trzy z czterech nagród indywidualnych. Mimo spadku na drugi front, uśmiechy mogły zagościć na twarzach zawodników Sekcji Winogrady, bo to ich kibice zwyciężyli w organizowanym przez serwis LechNews.pl konkursie na najlepszą oprawę minionego roku. Jako swoistą ciekawostkę dodamy, że znana z twardej i nieustępliwej gry ekipa EW była drużyną grającą najbardziej fair na pierwszym froncie. Liczby nie kłamią.

Pierwszy raz w historii na imprezie podsumowującej sezon nie bawili się przedstawiciele Lechity, którzy nie zdobyli żadnego medalu ani wyróżnienia indywidualnego. Kto więc bawił się do rana?

Oto lista nagrodzonych:

I WL LIGA

I miejsce – SEKCJA SSL
II miejsce – KKS WIARA LECHA
III miejsce – FORMAT

Najlepszy strzelec – MATEUSZ KLICHOWICZ (KKS Wiara Lecha)
Najlepszy strzelec – WOJCIECH TABISZEWSKI (KKS Wiara Lecha)
Najlepszy bramkarz – TOMASZ HAZE (KKS Wiara Lecha)
Najlepszy piłkarz – PIOTR KOWALAK (Sekcja SSL)

Puchar PODIUM Fair-Play - EW

II WL LIGA

I miejsce – FC PYRLANDIA
II miejsce – SPISKI TEAM
III miejsce – HUSARIA SZCZEPANKOWO

Najlepszy strzelec – TOMASZ PEMPERA (VW-Odlewnia Poznań)
Najlepszy bramkarz – MATEUSZ DANIELSKI (Proktor Polska)
Najlepszy piłkarz – MATEUSZ FRONTCZAK (FC Pyrlandia)

Puchar PODIUM Fair-Play - AllStars

III WL LIGA

I miejsce – VOLKSWAGEN-ODLEWNIA
II miejsce – LED LIGHTING TEAM
III miejsce – LOS ARBITROS

Najlepszy strzelec – JAN ZIĘTKIEWICZ (Volkswagen-Odlewnia)
Najlepszy bramkarz – SZYMON HAJZLER (Volkswagen-Odlewnia)
Najlepszy piłkarz – ADAM SOMMER (LED Lighting Team)

Puchar PODIUM Fair-Play – naszedane.pl

PUCHAR WL LIGI

II miejsce – FC ŠTILIĆ
III miejsce – WM

Najlepszy strzelec – KRYSTIAN PAPLACZYK (PODIUM-Trofea Sportowe,Gadżety Reklamowe)