WL Liga: Mistrz skraca cierpienia

WL Liga: Mistrz skraca cierpienia

26.02.2013; 13:53
Dodał: RoG | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

 

Po sobotnich meczach otrzymaliśmy odpowiedzi na kilka pytań. Niektóre z nich bynajmniej obrazu nie rozjaśniły. Mistrz zaczął grać na poważnie i wskazał miejsce w szeregu pretendentom. Lechita walkę w grupie spadkowej rozpoczął pewny siebie i już został skarcony, EW nieoczekiwanie zmierza  w stronę grupy spadkowej.

EW w grupie spadkowej? Wszelkie analizy wykazywały, że pod koniec części zasadniczej zimowego sezonu, EW jest spośród drużyn środka tabeli najbliżej gry w grupie mistrzowskiej. Spora ilość punktów i zaległe mecze powodowały, że walki o utrzymanie "pasów" w lidze nikt poważnie nie rozpatrywał. Tymczasem kibole z Winograd doznali poważnego wstrząsu. Po niezwykle zaciętym meczu przegrali ze skazywaną na pożarcie drugą Wiarą Lecha 4:5, a po kilkudziesięciu minutach musieli uznać wyższość FC Štilicia. Zero punktów w dwóch zaległych meczach i do rozegrania spotkanie z panującym mistrzem, który tytułu chce bronić, więc nie może pozwolić sobie na wpadkę. EW zajmuje teraz pechowe ósme miejsce w ligowym zestawieniu, pierwsze, które zmusza do walki o utrzymanie.

Nic dwa razy się nie zdarza. Już tydzień po pasjonującym meczu LP-G Fans ze Štiliciem w sezonie zasadniczym mogliśmy obejrzeć te drużyny w starciu grupy mistrzowskiej. Historia ponoć lubi się powtarzać i przez pierwsze 20 minut meczu przecieraliśmy oczy ze zdumienia, bo nikt nie wprowadził poprawek do scenariusza. Nic w tym dziwnego, wszak scenariusz z poprzedniego weekendu napisano w iście oscarowym stylu. LP-G zdobył trzy bramki, kiedy Štilić się przebudził. W końcówce meczu coś jednak poszło nie tak i poobijany ze wszystkich stron stary mistrz nie dał rady wyprowadzić skutecznych ciosów. Scenarzysta wespół z piłkarzami z Głuszyny, którzy wyciągnęli prawidłowe wnioski po ubiegłotygodniowej porażce, znów zdołał widzów wyprowadzić w pole. LP-G Fans 3:2 FC Štilić.

Mistrz skraca cierpienia. Wiara Lecha I dotąd grała jakby od niechcenia. Pewna swych umiejętności bawiła się z przeciwnikami jak kot męczący swoją ofiarę, która do końca wierzy, że nieuchronne może nie nastąpić. Wiara czasem nawet początkowo przegrywała w meczu, ale ostatecznie i tak z gracją walca drogowego zabijała ostatki nadziei rywali na korzystny wynik. Ten obraz najedzonego kota dawał nadzieję głodnym pretendentom do tytułu. Kot jednak zupełnie zgodnie z planem nabrał apetytu w rozstrzygającej końcówce sezonu i rozpoczął krwawe łowy. Bez zabawy, bez spacerowania wokół ofiar, bez popychania łapą, ale z pianą na pysku i ostrymi pazurami zadającymi szybką śmierć. Król zdeklasował chętnych do przejęcia jego korony. Rozbił bez problemów Sekcję SSL aż 7:0 i nie dał szans liderującej Sekcji Winogrady aplikując jej dziewięć goli a tracąc trzy. Porażka winogrodzian z Pobiedzikami spowodowała, że "niebiesko-biali" zasiedli w fotelu lidera mając dwa rozegrane mecze mniej od Sekcji Winogrady. Wygląda na to, że żarty się skończyły i mistrz wrócił.

Zacięci Poznaniacy. Z wyjątkiem spotkań mistrza, mecze pierwszej ligi w minioną sobotę były bardzo zacięte. Nie inaczej było w starciach z udziałem Poznaniaków, którzy wzięli się ostro do roboty od początku gier grupy spadkowej. Waleczność i poświęcenie, które Poznaniacy wynieśli na nowy poziom, przyniosły im remis z Piastowskim Miastem i bardzo cenną wygraną nad Lechitą.net. Reprezentanci serwisu wyglądali na mocno zaskoczonych postawą rywala, który punktował ich aż miło. Przebudzenie w końcówce "lechitowcom" nie pomogło i Poznaniacy wyjechali z hali z dorobkiem 4 punktów, stając się tym samym sąsiadem Lechity w tabeli.

Wyniki 13. kolejki I WL Ligi:

Wiara Lecha II 2:3 GieTeWu
bramki: Kujawiak, Wawrzyniak - Grajek, Benski, Latosi

Wiara Lecha II 5:4 EW
bramki: Wietrzyński 2, Kujawiak, Wawrzyniak, Lipka - Wyrwa 3, Nawrot

FC Štilić 5:4 EW
bramki: Szerszeń M. 2, Szerszeń K., Budzyński, Surowiec - Smura 2, Sobczak
żółta kartka: Sobczak (EW)

FC Štilić 2:3 LP-G Fans
bramki: Szerszeń M., Budzyński - Kania, Kowalik, Zębik
żółta kartka: Szerszeń K. (Štilić)

Pobiedziki 3:2 WM
bramki: Korytkowski, Makowski S., Szumski - Kowalski, Rychter

Sekcja Winogrady 3:4 Pobiedziki
bramki: Kania, Oleszak, Siejek - Makowski P.3, Korytkowski
żółte kartki: Oleszak - Olejniczak

Sekcja Winogrady 3:9 Wiara Lecha I
bramki: Ślisiński, Oleszak, Wojciechowski - Tabiszewski 5, Klichowicz 3, Olaszczyk
żółta kartka: Klichowicz (Wiara Lecha)

Sekcja SSL 0:7 Wiara Lecha I
bramki: Tabiszewski 5, Klichowicz, Olaszczyk
czerwona kartka: Kowalak (SSL)

Poznaniacy 4:4 Piastowskie Miasto
bramki: Gallin 3, Fabiański - Grzeszczak 4

Poznaniacy 4:2 Lechita.net
bramki: Wachowiak 3, Gallin - Przewoźny 2

Tabela I WL Ligi:

1 Wiara Lecha I 13 34
2 Sekcja Winogrady 15 34
3 Sekcja SSL
13 31
9 Lechita.net 14 16
12 GieTeWu 15 9
13 Spiski Team
15 9
14 Piastowskie Miasto 13 8


 

 

 

 

 

 

 

 

Z Los Futboleiros nudy nie ma. Słyszeliśmy opinie, że wygrane Los Futboleiros w drugiej lidze są nudne. Nas one nie nudziły, wręcz przeciwnie, cieszyły nasze oczy, bo były dowodem na istnienie ciekawego futbolu także na amatorskim podwórku. Zawsze z wielką radością przyglądaliśmy się popisom graczy "z południa", mimo że najczęściej gubiliśmy się w liczeniu bramek. Lider II WL Ligi przełamał jednak konwencję i w sobotę został pokonany. Aż 4:1 ograła go Siupakabra Fundacja RakOff - drugi mocny pretendent do awansu szczebel wyżej. Kilkadziesiąt minut później Los Futoleiros łatwo rozprawili się z RejsamiNaWarcie.pl 7:2 i wyglądało na to, że wszystko wróciło do normy.

Komentarze: (1):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS