WL Liga: Najlepsza obrona pokonała najlepszy atak

WL Liga: Najlepsza obrona pokonała najlepszy atak

06.06.2013; 15:50
Dodał: RoG | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

 

Wiosenne rozgrywki WL Ligi na otwartych boiskach zdominowały dwie ekipy. Jak w ekstraklasie Lech i Legia uciekły reszcie peletonu, tak Format i Wiara Lecha nie widzą już majaczących w oddali pozostałych zespołów I WL Ligi. Można nawet rzec, że te dwie drużyny walczą o mistrzostwo, a cała reszta stawki o utrzymanie. Każde zwycięstwo winduje w okolice podium, każda porażka strąca w czeluście piekieł.

Wiary Lecha zły dzień. Ekipa niebiesko-białych zawsze należy do czołówki, zawsze walczy o medale i zawsze jest wymieniana w pierwszym rzędzie jako kandydat do zdobycia tytułu. Niedługo być może zaczniemy mówić, że również zawsze go nie zdobywa... Przynajmniej na otwartych boiskach... "Na papierze" najlepsi z najlepszych, drużyna kompletna, bez wypełniaczy i "zapchajdziur". Drużyna gwiazd ligi, w której każdy piłkarz może sam przesądzić o losach meczu. Tak się jednak ostatnio zdarza, że na drodze do tytułu często staje przeciwnik w teorii słabszy, ale arcyzmotywowany. Wiara Lecha przegrywała już tytuł z Lechitą.net, Sekcją SSL, a teraz niemal sprzed nosa dała sobie go zwinąć kolejny raz. Niemal, bo sezon się jeszcze nie skończył i będą jeszcze szanse na poprawienie swego stanu posiadania. W tabeli WL lideruje, ale mając tylko punkt przewagi na Formatem, który do zakończenia zasadniczej części sezonu musi rozegrać jeszcze dwa mecze. Trudno sobie wyobrazić, aby rozpędzonym "czarnym" ktoś mógł zagrozić, skoro Wiara Lecha rady nie dała...

Starcie kandydatów do tytułu dla Formatu

"Niebiesko-biali" chyba jako jedyna ekipa 1. ligi czasem rozgrywają dwa mecze jednego dnia. To właśnie jeden z takich dni mocno skomplikował sytuację Wiary Lecha w walce o mistrzostwo. Najpierw niezwykle zmotywowany Format pokonał jedynego konkurenta w walce o tytuł 3:2 po meczu będącym najlepszą wizytówką rozgrywek. Okazało się w nim, że najlepsza obrona lepsza jest od najlepszego ataku ligi. Później znana z charakteru ekipa EW do końca walczyła z Wiarą Lecha i tuż przed końcowym gwizdkiem stan meczu doprowadziła do remisu 6:6. Delegacja Formatu z wielkim zadowoleniem przyjęła ten wynik, bo wówczas przy równej ilości rozegranych meczów, "czarni" mieli aż 5 punktów przewagi nad bezpośrednim rywalem w wyścigu o mistrzowską koronę. W obecnej chwili wszystko w nogach zawodników Formatu.

Dzięki doświadczeniu "Chińczyka" Format stracił dotąd tylko 6 goli w lidze

Kto się utrzyma, a kto spadnie? W walkę o utrzymanie zaangażowane są właściwie wszystkie pozostałe zespoły. Dość powiedzieć, że między ekipą numer 3 i 9 różnica punktowa to 3 oczka. Dokładnie te oczka, które znajdujący się obecnie na najniższym stopniu "pudła" WM wywalczył w starciu ze strąconym nagle na przedostatnią lokatę Lechitą.net. Tylko dziesiąty w tabeli Spiski Team nie zdobył dotąd nawet punktu i jest w tej chwili głównym kandydatem do spadku. Tak małe różnice punktowe powodują, że każdy błąd może okazać się brzemienny w skutkach. "Lechitowcy" w ostatnich minutach ciekawego starcia z Wilczym Młynem popełnili aż dwa błędy, stracili dwa gole i właściwie przypieczętowali swoją walkę w grupie spadkowej. Za wrażenia artystyczne nikt punktów nie przyznaje i już za moment nikt nie będzie pamiętał, że Lechita w meczu "o życie" przeważał i obił wszystkie słupki i poprzeczki bramek ustawionych na boisku MDK.

Lechita.net budował dziesiątki ataków, ale upodobał sobie słupki, więc przegrał z WM

Przed sezonem na pożarcie skazywano Oni-Poleng. Tymczasem ekipa ta wygrywa rzeczywiście rzadko, ale wygrywa mecze ważne dla układu tabeli, pokonując rywali w walce o pierwszoligowy byt. Ograli outsidera, ale i Lechitę i EW budując skromny kapitał, ale mogący pomóc w utrzymaniu.
Zupełnie inaczej ma się sytuacja wciąż aktualnego mistrza WL Ligi, Sekcji SSL. "Błękitno-biali" mieli bronić tytułu, a tymczasem odnieśli dotąd tyle samo zwycięstw co Oni-Poleng i niewielkie roszady w tabeli mogą spowodować, że mistrz będzie musiał powalczyć o 1. ligę w grupie spadkowej. Przypomnieć należy, iż w zasadniczym sezonie Sekcji SSL pozostał do rozegrania tylko jeden mecz i to z głównym kandydatem to tytułu.

Sekcja SSL na razie w grupie mistrzowskiej, ale to może się zmienić

Zapraszamy na strony WL Ligi, gdzie znajdziecie wszelkie statystyki i tabele, a także listę zbliżających się meczów

Sekcja Winogrady lutuje kasty. Winogrodzianie wiosną robią co w ich mocy, by pobyt na drugoligowych boiskach był li tylko krótkim epizodem. Bramek zdobywają co nie miara, przewodzą ligowej tabeli i przejawiają godną pochwały boiskową inteligencję. Lutują niemal dziesięć kast na mecz, tracąc średnio raptem trzy. Sekcja Winogrady uzbierała dotąd 25 punktów, odnosząc aż 8 zwycięstw i tylko raz dzieląc się punktami. Za jej plecami czają się jednak inni chętni wkroczenia na WL-ligowe salony. Goryczy porażki nie doznali dotąd gracze Volkswagena-Odlewni. Goli zdobywają mniej, ale punktów dotąd nie stracili. Chęć do powrotu do 1. ligi wykazują także piłkarze Piastowskiego Miasta i GieTeWu. Ci pierwsi kompromisów nie uznają, wygrali dotąd osiem meczów i trzy przegrali. "Czerwoni" z kolei punktują nieco słabiej, ale ostatniego słowa jeszcze nie powiedzieli, a oczek do zgarnięcia jeszcze trochę pozostało.

Sekcja Winogrady śrubuje rekordy zdobywanych goli.

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS