WL Liga: (Prawie) Wszystko jasne

WL Liga: (Prawie) Wszystko jasne

11.03.2013; 18:59
Dodał: RoG | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

 

Po meczach minionego weekendu wiemy już kto jest mistrzem WL Ligi, na czyich szyjach zawisną srebrne medale, znamy już dwie drużyny, które zasilą szeregi pierwszoligowców następnej zimy i wiemy, że mimo wielu perturbacji Lechita.net pozostaje w 1. lidze.

Wiara Lecha na finiszu niedościgniona. Z uwagi na przygotowania DWL do wiosennych gier w B-klasie, tabela WL Ligi nigdy nie pokazywała całej prawdy. Niebiesko-biali byli co prawda w czołówce, ale punktów mieli mniej od najmocniejszych konkurentów, bo i meczów rozgrywali mniej. Na finiszu rozgrywek Wiara Lecha musiała nadrobić zaległości i tabela zaczęła się klarować. W swoich ostatnich meczach Wiara nie poniosła strat. Strąciła EW do grupy spadkowej, ograła kolejno konkurentów z grupy mistrzowskiej - LP-G Fans, WM i FC Stilicia. Szybko pomknęła na szczyt tabeli i zaczęła się oddalać od zadyszanych pretendentów. Cóż, nawet solidne i w miarę niezawodne lokomotywy nie dadzą rady na dłuższą metę ścigać się z TGV. Dziś wiemy już, że nikt DWL nie dogoni bez względu na rozwój sytuacji w dwóch ostatnich kolejkach rozgrywek. Wiemy, że mistrzem halowej WL Ligi drugi raz z rzędu będzie Wiara Lecha. Oczywiście gratulujemy.
Mistrz może jeszcze spróbować wyśrubować rekord zdobytych goli. Do rozegrania jeszcze dwa mecze, a gracze DWL już dokładnie 100 razy trafiali do siatki rywali.

EW w spadkowej, ale z zasadami. Ekipa EW dość niespodziewanie przegrała dwa z trzech ostatnich meczów rundy zasadniczej komplikując swoją sytuację. Trzecim i ostatnim starciem pierwszej rundy miało być spotkanie z walczącą o obronę tytułu Wiarą Lecha. Po tej potyczce jasne stało się, że "Pasy" dalej grać będą w grupie spadkowej. EW nie musi jednak walczyć o utrzymanie dosłownie, bo matematycznie degradacja tej drużynie nie groziła. W minioną sobotę kibole z Winograd musieli stawić czoło Poznaniakom, którzy już zapewnili sobie utrzymanie i walczącej do końca o swój byt drużynie Spiski Team. "Pasy" przegrały wyraźnie ze zmotywowanym zespołem "czarno-żółtych", ale wygrały z Poznaniakami. Ważniejsza jednak od wyniku jest postawa fair EW. Winogrodzianie widząc braki kadrowe rywali, postanowili sami zagrać o jednego mniej i wyrównać tym samym szanse. Ten gest fair-play zasługuje na słowa uznania.

WM rozdaje karty. Sekcja Winogrady zapewniła sobie srebrne medale WL Ligi. Na najwyższym szczeblu rozgrywek niewiadomą pozostaje już tylko kto zajmie najniższy stopień pudła. O medale walczyć będą ekipy FC Štilicia i Sekcji SSL. Pierwsi mają przed sobą już tylko jeden mecz, drudzy dwa i to jeden z nowym-starym mistrzem. Obie drużyny zagrają z WM. Fani z Wilczego Młyna, mimo braku szans na medal, będą w tej rozgrywce rozdawać karty. Sekcja SSL z ostatnich czterech starć tylko raz wychodziła zwycięsko i uległa także Štiliciowi. Może jednak zainkasować jeszcze sześć punktów i wskoczyć na podium. FC Štilić zaś, mając silniejszych przeciwników potrafił wygrać dwukrotnie, ale do rozegrania ma jeszcze tylko jeden mecz, więc i możliwość zgarnięcia zdobyczy punktowej skromniejsza.

Piastowskie Miasto odpuszcza i spada. Ostatnie w tabeli Piastowskie Miasto w końcówce sezonu czterokrotnie oddało mecz walkowerem, zostało ukarane ujemnymi punktami i spada z pierwszej ligi. Z grupy spadkowej o życie nie walczą już Poznaniacy i Lechita.net. Obie te ekipy na trzy mecze przed końcem zapewniły sobie utrzymanie i teraz grają bez dodatkowego stresu.

Wyniki 15. kolejki I WL Ligi

Pobiedziki 1:3 Sekcja SSL
bramki: Makowski S. - Antkowiak, Urbaniak, Tórz

Sekcja SSL 1:2 LP-G Fans
bramki: Łapiński - Kowalik, Szymczak

Pobiedziki 15:2 LP-G Fans
bramki: Korytowski 7, Makowski P. 4, Makowski S. 2, Szumski 2 - Kowalik, Polak

Spiski Team 5:0 Piastowskie Miasto
bramki: walkower

Lechita.net 5:0 Piastowskie Miasto
bramki: walkower

Poznaniacy 3:5 EW
bramki: Fabiański 2, Morkowski - Nawrot 2, Kaczmarek, Wyrwa, Sobczak

Spiski Team 8:4 EW
bramki: Grat 5, Krzyżaniak 2, Balcerzak, Pawłowski - Nawrot 3, Sobczak

FC Štilić 2:4 Wiara Lecha I
bramki: Budzyński, Kruszona - Klichowicz 2, Laufer, Górczak

FC Štilić 1:3 Sekcja Winogrady
bramki: Kruszona - Kania, Siejek, Wojciechowski

WM 4:6 Sekcja Winogrady
bramki: Kowalski 2, Rogalewicz, Rychter - Kania 3, Ślisiński 2, Nowak

WM 3:6 Wiara Lecha I
bramki: Kowalski 2, Stępa - Klichowicz 3, Tabiszewski 3

Tabela I WL Ligi:

1 Wiara Lecha I 17 46
2 Sekcja Winogrady 18 43
3 FC Štilić
18 34
10 Lechita.net 17 22
12 Wiara Lecha II
17 15
13 GieTeWu 17 12
14 Piastowskie Miasto 19 4


 

 

 

 

 

 

 

 

Los Futboleiros i Siupakabra zagrają w 1. lidze. Lider 2. ligi, ekipa Los Futboleiros w swoich meczach zdobył aż 170 goli i stał się pierwszą drużyną z zaplecza, która nowy sezon zimowy rozpocznie w 1. lidze. Depcząca po piętach "południowców" drużyna Siupakabry Fundacji Rak-Off kazała na siebie czekać tydzień dłużej, ale po sobotnich meczach wiemy, że także i ona następny sezon rozpocznie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS