WL Liga: Solidne derby Winograd, SSL Liderem

WL Liga: Solidne derby Winograd, SSL Liderem

11.02.2013; 14:00
Dodał: RoG | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

 

Minione dwie kolejki WL Ligi nie przyniosły większych niespodzianek. Co mogło nieco zaskoczyć, to postawa drugiej Wiary Lecha, która wysoko pokonała Piastowskie Miasto i napsuła sporo krwi Lechicie. Sekcja Winogrady i Sekcja SSL nadal wygrywają i zmieniają się w fotelu lidera, a sytuacja Spiski Teamu wydaje się beznadziejna.

Solidne derby. 10. kolejka I WL Ligi rozpoczęła się od starcia, na które ostrzyliśmy sobie zęby. Oto grająca wyrachowany futbol Sekcja Winogrady miała walczyć z ambitną ekipą EW w derbach Winograd. Mecz od pierwszych minut nie zachwycał, obie drużyny wydawały się badać nawzajem i bardziej skupiały się na pilnowaniu własnych bramek niż na atakach. "Szachy" zakończyły się wraz z pierwszą bramką i wówczas zaczął się prawdziwy mecz. Godny derbów, godny WL Ligi. Piłkarze szybko przemieszczali się spod jednej bramki pod drugą, obie drużyny ostrzeliwały swych rywali, ale skuteczniejsi - co w ostatnim czasie w ogóle nie dziwi - byli gracze Sekcji Winogrady. Wydawało się przez moment, że przewaga bramkowa nie jest zagrożona. Zwłaszcza w momencie, w którym piłka po wybiciu przez ratującego przed rzutem rożnym bramkarza Sekcji, przemierzyła całą długość boiska i zatrzepotała w siatce bramki EW. 4:0. "Pasy" jednak broni nie złożyły, to nie w ich stylu. Rozpoczęły walkę o honor, a obraz meczu nagle się zmienił. Gracze EW oddawali strzały z każdej pozycji, ale mimo rosnącej przewagi, stać ich było na zdobycie jedynie dwóch bramek i mimo doskonałej postawy musieli uznać wyższość pretendenta do tytułu.

Zespół, który "nie leży". Każda drużyna ma jakiegoś konkurenta, w starciu z którym ma problemy bez względu na aktualną dyspozycję i sytuację w tabeli. Dla Lechity.net takim zespołem jest WM. Fani z Wilczego Młyna mają sposób na "lechitowców", co udowodnili nawet w sezonie, w którym Lechita rozprawiał się z każdym pewnie krocząc po tytuł. WM w składzie niezmiennym, Lechita pozbawiony swych dotychczasowych gwiazd. Wynik meczu w zasadzie był przesądzony. Wrażenie to spotęgowały jeszcze czerwona kartka i bramka zdobyta przez WM z rzutu karnego już na początku starcia. Lechita jednak się nie poddał, w osłabieniu zdołał zdobyć wyrównującą bramkę i skonstruował jeszcze sytuacje, które mogły zakończyć się zmianą wyniku. Obie drużyny walczyły w każdym sektorze boiska, "lechitowcy" częściej uciekali się do gry faul. Piłka co chwilę z hukiem uderzała w ściany za bramkami, ale - mimo starań z obu stron - bramki już nie padły. Lechita zrobił kroczek naprzód i w końcu z WM nie przegrał, a mecz mimo skromnej ilości goli mógł się podobać.

Sekcja SSL w fotelu lidera. W 11. kolejce gier I WL Ligi Sekcja SSL rozegrała dwa mecze i po dwóch zwycięstwach przegoniła w tabeli Sekcję Winogrady. Te dwa zespoły i Wiara Lecha I, która wciąż ma zaległe spotkania, najpewniej między sobą rozwiążą kwestię mistrzostwa. Sekcja SSL w najmocniejszym składzie nie miała najmniejszych problemów z ograniem drugiej Wiary Lecha. Po jednostronnym widowisku gracze SSL zdołali aż dziewięć razy pokonać golkipera WL II. Wyższe wymagania Sekcji postawiły Pobiedziki, ale nie zdołali oni powstrzymać rozpędzonych reprezentantów Skórzewa i Suchego Lasu.

Huśtawka Wiary Lecha II. Solidne lanie od Sekcji SSL, ale też zaskakujący wynik w starciu z Piastowskim Miastem i wyrównany bój z Lechitą.net - to ostatnie wyniki drugiej Wiary Lecha. Jej postawa w 10. kolejce WL Ligi była jedynym zaskoczeniem ostatnich dni. Punktów wciąż za mało, ale gra momentami ciekawa i może zwiastuje ona utrzymanie w lidze?. Tymczasem beznadziejna wydaje się sytuacja Spiski Teamu. "Czarni" w trzynastu spotkaniach zdołali zdobyć raptem trzy punkty i pozostają "czerwona latarnią" ligi.

Wyniki 10. kolejki I WL Ligi:

Sekcja Winogrady 4:2 EW
bramki: Siejek, Kania, Oleszak, Piestrzyński - Smura, Wyrwa
żółta kartka: Więczkowski (EW)

Piastowskie Miasto 2:8 Wiara Lecha II
bramki: Grajkowski 2 - Kujawski 3, Mosiądz2, Kosidowski, Wietrzyński, Schoepe

Lechita.net 5:4 Wiara Lecha II
bramki: Mikołajczak 2, Przewoźny 2, Kaźmierczak - Kujawski 4

EW 7:4 Piastwoskie Miasto
bramki: Siejek 2, Kania, Oleszak - Grajkowski 2, Mazurkiewicz, Pietrucha

WM 1:1 Lechita.net
bramki: Kowalski (k) - Przewoźny
żółta kartka: Przewoźny (Lechita)
czerwona kartka: Rozwadowski (Lechita)

EW 2:3 WM
bramki: Antczak, Wyrwa - Kowalski 2, Delik

Spiski Team 0:8 WM
bramki: Kowalski 3, Rychter 3, Stępa, Kozłowski

Poznaniacy 8:3 Spiski Team
bramki: Galin 2, Wachowiak 2, Fabiański, Główczak, Sikora, Stachnik – Krzyżaniak 2, Pawłowski

Wyniki 11. kolejki I WL Ligi:

LP-G Fans 4:1 WM
bramki: Kowalik 2, Miążek, Polak - Stępa
żółta kartka: Mazur (WM)

Sekcja SSL 9:1 Wiara Lecha II
bramki: Kowalak 3, Hinc 2, Tórz 2, Urbaniak 2 - Bączyk

Sekcja SSL 7:4 Pobiedziki
bramki: Urbaniak 6, Kowalak - Jahns, Korytowski, Makowski P., Makowski S.
żółta kartka: Makowski S. (Pobiedziki)

GieTeWu 2:0 Spiski Team
bramki: Latosi 2

Tabela I WL Ligi:

1 Sekcja SSL 12 31
2 Sekcja Winogrady
11 28
3 FC Stilić
11 22
9 Lechita.net 11 16
12 Piastowskie Miasto
12 7
13 GieTeWu 12 6
14 Spiski Team 13 3


 

 

 

 

 

 

 

 

Znamy już siedmiu ćwierćfinalistów Pucharu WL Ligi. Już tylko jeden mecz dzieli nas od poznania kompletu ćwierćfinalistów Pucharu WL Ligi. O to ostatnie miejsce powalczą FC Stilić i Piastowskie Miasto. Jedna z tych drużyn dołączy do SK Galaxy, WM, LP-G, EW, Siupakabry, Pobiedzików i Los Futboleiros. Znamy już ćwierćfinałowe pary:
SK Galaxy - Siupakabra
LP-G Fans - WM
FC Stilić/Piastowskie Miasto - Pobiedziki
EW - Los Futboleiros

Ciekawostka z boisk WL Ligi: Gol sezonu? Minione dwie kolejki obfitowały w piękne gole. Naszą uwag przykuł gol wyjątkowy... Gracz drugoligowego zespołu RejsyNaWarcie.pl pokonał bramkarza rywali uderzając piętą piłkę wyrzuconą przez swojego golkipera. Asysta bramkarza i gol palce lizać. Stadiony świata!

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS