WL Liga: Wiosna, wiosna, ach, to ty...

WL Liga: Wiosna, wiosna, ach, to ty...

06.05.2013; 15:18
Dodał: RoG | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

 

Nie zdążyły jeszcze stopnieć odgarnięte poza plac gry hałdy śniegu, a już pierwsi śmiałkowie w krótkich rękawach wybiegli na boiska WL Ligi. Zima okazała się nader twardą zawodniczką i poważnie opóźniła starty amatorskich lig, ale kiedy już wreszcie odklepała, byliśmy świadkami kwietniowego piłkarskiego maratonu...

Grano w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele, by nadrobić straty. Wyjątkami od reguły były jedynie dni meczowe Kolejorza. Pierwsze pięć kolejek mamy już za sobą. Najsmutniejszy dla nas jest fakt, że Lechita stał się głównym kandydatem do spadku. Reprezentanci serwisu zgodzili się co prawda na anulowanie przyznanego im walkoweru za mecz z EW i honorowo mecz ten rozegrają w najbliższej kolejce, ale punktów po pozostałych meczach nie było i "lechitowcy" zamykają ligową tabelę. Nękany kontuzjami Lechita.net do niedawna mógł pocieszać się, że towarzystwo na dnie zestawienia ma doborowe, bo oto okrągłe zero punktów wywalczyły także ekipy FC Stilicia i FC Pyrlandii. Teraz te dwa zespoły skrzyżowały rękawice i Pyrlandia od dna się odbiła, niedaleko, ale jednak. Jedyne, co - prócz towarzystwa Stilicia - może dawać "lechitowcom" nadzieję na utrzymanie, to fakt, że sporo krwi napsuli liderującej parze FC Format i KKS Wiara Lecha. Wróżba to nie najgorsza, ale taką postawę trzeba też prezentować w meczach z teoretycznie słabszymi rywalami.


Lechita.net zaczął najgorzej w historii i okupuje dno tabeli I WL Ligi

Najwięcej punktów, bo komplet 12 oczek w czterech starciach, zebrał wspomniany Format. "Czarni" nie znaleźli na razie pogromcy, zdobyli 23 gole, tracąc zaledwie trzy. Trochę kłopotów sprawiły im ekipy Lechity i Stilicia, ale już mecze z Oni-Poleng i Pyrlandią zakończyły się absolutną deklasacją.


Format niekwestionowanym liderem

Wicelider, Wiara Lecha także uzbierał komplet punktów, ale że rozegrał jeden mecz mniej od Formatu, to i punktów ma mniej. Najbardziej utytułowana ekipa WL Ligi zdobyła w trzech spotkaniach 20 bramek, a straciła 10.


Oni-Poleng - minusowy bilans i miejsce tuż za podium

Oni-Poleng to obecnie największe zaskoczenie ligi. Oto drużyna z wyraźnie minusowym bilansem bramkowym i z porażką dziewięcioma golami na koncie, po czterech meczach plasuje się tuż za podium... Najniższy stopień pudła okupuje zawsze silna Sekcja SSL, której identyczny z Oni dorobek punktowy udało się uzbierać w trzech meczach.


Sekcja SSL po pięciu kolejkach na najniższym stopniu podium

Tabela I WL Ligi:

1 Format 4 12
2 KKS Wiara Lecha 3 9
3 Sekcja SSL
3 6
4
Oni-Poleng
4
6
7
FC Pyrlandia
3
3
8 Spiski Team
2 0
9 Lechita.net 3 0
10 FC Stilić
3 0


 

 

 

 

 

 

 

 

Na drugim froncie robi co może Sekcja Winogrady. Mimo niezłej postawy, winogrodzianie spadli z I WL Ligi jesienią. Teraz gromią i mają poważne apetyty na powrót do elity. W czterech meczach zdobyli komplet oczek i legitymują się niebywałym wręcz bilansem bramkowym. Średnio aplikują rywalom 11 goli w spotkaniu.

W ścisłej czołówce ligi są jeszcze dwie Odlewnie Volkswagena i  Piastowskie Miasto. Cała czołowa czwórka zebrała taką samą ilość punktów i wszystkie drużyny marzą o awansie. Drugoligowe zmagania zapowiadają się pasjonująco.

Tabela II WL Ligi:

1 Sekcja Winogrady
4 12
2 Volkswagen Odlewnia
4 12
3 Piastowskie Miasto
5 12
4
VW-Odlewnia Poznań 6
12
11
Muszkieterowie
6
3
12 KS Junikowo
3 2
13 PWW
5 1
14 Husaria 2 0


 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS