Wygrana na początek. Lech 3-2 Korona • KKS Lech Poznań - strona internetowa Kolejorza

Wygrana na początek. Lech 3-2 Korona

28.04.2017; 23:27
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN

Piłkarze Lecha Poznań w spotkaniu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrali przed własna publicznością 3-2 z zespołem Korony Kielce. Dwie bramki dla Kolejorza zdobył Marcin Robak, a oprócz niego trafił Darko Jevtić.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zawodników Lecha Poznań. Już w 17. minucie Radosław Majewski po sprytnie rozegranym rzucie rożnym zagrał do nabiegającego Darko Jevticia, a Szwajcar świetnym strzałem zza pola karnego pokonał bezradnego Milana Borjana. Korona Kielce dość niespodziewanie odpowiedziała po chwili, z dystansu uderzał Mateusz Możdżeń, futbolówka odbiła się jeszcze od Macieja Wilusza i zatrzepotała w siatce.

To oczywiście nie koniec emocji w Poznaniu. Tuż przed przerwą Bartosz Rymaniak sfaulował Marcina Robaka w polu karnym, a po chwili sam poszkodowany okazał się pewnym egzekutorem jedenastki. Radość Kolejorza nie trwała długo, bo już kilkadziesiąt sekund później Łukasz Trałka nieprzepisowo powstrzymał gracza Korony, sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Jacek Kiełb. Ostatnie słowo należało jednak do Lecha Poznań. Dokładnie w 80. minucie po raz drugi pewnie rzut karny wykorzystał Marcin Robak, zapewniając Kolejorzowi komplet punktów.

LECH POZNAŃ 3-2 (2-2) KORONA KIELCE