Wygrana wielkanocna. Wisła 0-3 Lech

15.04.2017; 22:30
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Drużyna Lecha Poznań w wyjazdowym spotkaniu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrała pewnie 3-0 z zespołem Wisły Płock. Dwa gole dla Kolejorza strzelił Marcin Robak, a jedno trafienie dołożył Radosław Majewski.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zawodników Lecha Poznań, którzy objęli prowadzenie w 25. minucie. Dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Radosław Majewski, tor lotu piłki przedłużył Jan Bednarek, a na listę strzelców wpisał się Marcin Robak. W odpowiedzi szczęścia szukał Georgi Merebaszwili, lecz ze strzałem Gruzina poradził sobie Matus Putnocky. Podopieczni trenera Nenada Bjelicy powiększyli przewagę w 35. minucie - tym razem po centrze Dawida Kownackiego do siatki trafił Robak. Pod koniec pierwszej połowy z gola powinien cieszyć się jeszcze Tomasz Kędziora, lecz fatalnie spudłował otrzymując futbolówkę od Dawida Kownackiego.

Druga część meczu to ponownie dominacja Kolejorza. W 52. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Radosław Majewski, piłka trafiła w samo okienko bramki strzeżonej przez Seweryna Kiełpina. Wisła Płock starała się zdobyć honorową bramkę, po jednej z akcji minimalnie spudłował Dimitar Iliew, dzięki czemu Lech Poznań wygrał na wyjeździe pewnie 3-0.

WISŁA PŁOCK 3-0 (0-2) LECH POZNAŃ