Wyjazdowa wygrana w Krakowie!

06.08.2017; 19:55
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Lech Poznań w spotkaniu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrał na wyjeździe 2-0 z Cracovią. Bramki dla Kolejorza zdobywali Kamil Jóźwiak i Christian Gytkjaer.

Piłkarze Lecha Poznań groźnie zaatakowali w 23. minucie. Wówczas Mihai Radut zagrał do Nickiego Bille, Duńczyk odegrał na piąty metr, gdzie niefortunnie interweniował Piotr Malarczyk. Przed szansą na strzelenie gola stanął Maciej Gajos, lecz został w porę uprzedzony przez Grzegorza Sandomierskiego. Chwilę później dobrze z lewej strony boiska dośrodkował Mario Situm, główkował Nicki Bille Nielsen, ale i tym razem lepszy okazał się bramkarz Cracovii. W 34. minucie szczęścia szukał Maciej Gajos, ale jego uderzenie zza pola karnego obronił wspominany Sandomierski.

Cracovia odpowiedziała dopiero w 62. minucie. Po jednym z dośrodkowań główkował Krzysztof Piątek, a piłka zatrzymała się na słupku. Kolejorz wyszedł na prowadzenie kilka chwil później - Makuszewski zbiegł z futbolówką do środka, dopadł do niej Kamil Jóźwiak, który efektownym strzałem wpisał się na listę strzelców. W 84. minucie mieliśmy już 2-0 dla Lecha Poznań, a szybki kontratak zespołu wykończył Christian Gytkjaer.

CRACOVIA 0-2 (0-0) LECH POZNAŃ