Zwycięstwo było tak blisko!

13.10.2017; 17:23
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN

Piłkarze Lecha Poznań w piątkowym spotkaniu Lotto Ekstraklasy zremisowali na wyjeździe 1-1 z zespołem Jagiellonii Białystok. Bramkę dla Kolejorza zdobył Darko Jevtić.

Piłkarze Jagiellonii groźnie zaatakowali w 15. minucie meczu. Dobrze zachował się Guti, który dograł do niepilnowanego Fiodora Cernycha, jednak reprezentant Litwy trafił wprost w dobrze ustawionego Matusa Putnocky'ego. Kilkadziesiąt sekund później byliśmy już pod bramką gospodarzy. Główkował Lasse Nielsen, futbolówka odbiła się jeszcze od Gutiego, ale znakomicie między słupkami zachował się Marian Kelemen. W 27. minucie mieliśmy 1-0 dla Kolejorza, a zaskakującym strzałem z rzutu wolnego popisał się Darko Jevtić.

Jagiellonia po przerwie ruszyła do odrobienia straty, ale to Kolejorz był bliski zdobycia bramki. W 58. minucie Nicklas Barkroth wypatrzył Mihai Raduta, lecz strzał Rumuna okazał się minimalnie niecelny. W odpowiedzi groźnie główkował Cilian Sheridan, jednak futbolówka przeleciała tuż obok słupka. Na kwadrans przed zakończeniem starcia Lech powinien prowadzić 2-0. Darko Jevtić podał do wprowadzonego Gytkjaera, ten zbyt długo przyjmował piłkę i ostatecznie trafił w Kelemena. Wszystko zemściło się w 87. minucie, kiedy Putnocky skapitulował po trafieniu Novikovasa. Lechici mogli odpowiedzieć po kilkudziesięciu sekundach, do siatki trafił Maciej Gajos, ale po analizie VAR odgwizdano pozycję spaloną.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1-1 (0-1) LECH POZNAŃ