Zwycięstwo kiboli

02.04.2017; 10:12

Drużyna Wiary Lecha szybko wróciła na zwycięską ścieżkę. Po remisie w poprzedniej kolejce z bezpośrednim rywalem do awansu, Vitcovią Witkowo (1:1), lechici pokonali po raz pierwszy w historii Wartę Śrem 2:0.

Świetna pogoda przyciągnęła na trybunę obiektu na ul. Gdańskiej wielu kibiców. Ci nie mogli narzekać, bowiem mecz otworzył się bardzo szybko. Już w 5. minucie gry gola dla DWL zdobył Piotr Makowski, któremu świetnie z lewej strony asystował  Krzysztof Szenfeld. Po bramce kibole próbowali przejąć kontrolę nad tym spotkaniem, jednakże o to nie było wcale łatwo. Warta raz za razem starała się atakować bramkę strzeżoną przez Roberta Kaczmarka, a do tego stosowała twardy, wysoki pressing.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic ciekawego. Gra toczyła się w środku boiska, dominowało wiele odbiorów i niecelnych podań. W drugiej odsłonie do głosu wreszcie coraz częściej zaczął dochodzić Kolejorz. Zawodnicy trenera Jarosława Wróblewskiego chcieli podwyższyć na 2:0 i tym samym przypieczętować zwycięstwo nad Śremianami.

Na około 15 minut przed końcem meczu drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został jeden z graczy Warty Śrem. Strata zawodnika negatywnie podziałała na rywala niebiesko-białych, który momentalnie zaczął gubić się w defensywie. Wiara Lecha wyprowadzała coraz to składniejsze akcje i w 84. minucie jedna z nich została zamieniona na gola. Świetne prostopadłe podanie Smelkowskiego wykorzystał Niedźwiecki, który po drodze minął jeszcze golkipera i wpakował piłkę do pustej bramki.

W tym momencie Drużyna Wiary Lecha jest na 2. miejscu w tabeli ligi okręgowej i traci 3 punkty do liderującego Mieszka Gniezno. Sytuacja może jednak ulec zmianie, ponieważ zarówno Mieszko, jak i trzecia w tym momencie Vitcovia mają do zagrania jeszcze swoje mecze. W najgorszym wypadku DWL zakończy tę kolejkę na 3. miejscu ze stratą 1 punktu do wicelidera i 6 do lidera.

W następnej kolejce kibole pauzują. Do ligowej gry wrócą 15 kwietnia podejmując Pelikan Niechanowo. Tymczasem zapraszamy na ulicę Gdańską na spotkanie 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski, w którym Wiara Lecha zmierzy się z III-ligową Polonią Środa Wielkopolska. Mecz zostanie rozegrany 4 kwietnia, o godzinie 19:45.

DRUŻYNA WIARY LECHA – WARTA ŚREM 2:0 (1:0)

Bramki: Piotr Makowski (5 min.), Michał Niedźwiecki (84 min.)
Żółte kartki: Mateusz Nowak, Sebastian Smelkowski, Jan Makowski – Kolański
Czerwona kartka: Kolański

DWL: Robert Kaczmarek – Maciej Łaszyński (18 min. Mateusz Nowak), Artur Adamski, Michał Dąbrowski – Michał Niedźwiecki, Sławomir Makowski, Jan Makowski, Sebastian Smelkowski, Krzysztof Szenfeld (65 min. Stanisław Makowski) – Tomasz Smura (85 min. Sławomir Witczak), Piotr Makowski (75 min. Jakub Drzewiecki)