Zwycięstwo z Białą Gwiazdą. Lech 2-1 Wisła • KKS Lech Poznań - strona internetowa Kolejorza

Zwycięstwo z Białą Gwiazdą. Lech 2-1 Wisła

28.05.2017; 20:38
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Drużyna Lecha Poznań w spotkaniu 36. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrała przed własną publicznością 2-1 z zespołem Wisły Kraków. Bramki dla gospodarzy zdobywali Radosław Majewski i Maciej Makuszewski, natomiast dla gości trafił Rafał Boguski.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zawodników Lecha Poznań, którzy objęli prowadzenie już w 9. minucie. Dawid Kownacki krótki podaniem uruchomił Radosława Majewskiego, pomocnik zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i po chwili mógł cieszyć się z pokonania Łukasza Załuski. Chwilę później Kolejorz prowadził już 2-0. Tym razem Arkadiusz Głowacki zbyt krótko zagrał do własnego golkipera, futbolówkę przejął Maciej Makuszewski, po czym dopełnił formalności umieszczając ją w pustej bramce. Lech kontrolował mecz, ale gola stracił. W 27. minucie nieporozumienie pomiędzy Putnockym a Kostevychem z zimną krwią wykorzystał Rafał Boguski.

LECH POZNAŃ 2-1 (2-1) WISŁA KRAKÓW